مکان های دیدنی ایتالیا

رم ROMA   

رم پایتخت ایتالیا یکی از مکان های تاریخی و دیدنی در دنیاست این شهر بزرگترین و پر‌جمعیت‌ترین شهر ایتالیاست که روزگاری پایتخت جهان و قلب امپراطوری عظیم رم بوده. این شهر شگفت‌انگیز با تاریخچه ۲۵۰۰ ساله‌اش، بنا‌های تاریخی و موزه‌های بی‌نظیری که در خود جای داده، مهم‌ترین و اصلی‌ترین مقصد گردشگران ایتالیا و حتی قاره سبز اروپاست.  بهترین زمان سفر به رم بین ماه های اپریل تا ژوئن است به این دلیل که شما میتوانید در این زمان از گرما و جمعیت توریست ها به دور باشید.

 این شهر به خاطر بهترین پیتزاهایی که دارد در دنیا شناخته شده است. رم در ابتدا خانه پیتزاهای اما و بعد از آن در جایگاه پیتزاهای تنوری است. به پیتزا فروشی های معروفی مثل لریونی سر بزنید . برای اینکه بیشتر سرگرم باشید میتوانید به رستورانهای خانوادگی ویسکله دیساروی که پاستاهای شگفت انگیز و فضای بیرونی فوق العاده ای دارد بروید.

اگر شما عاشق موزیک زنده هستید بدون شک باید بخواهید که گرهگوریو را  ببینید و تماشای جاناتان انجلز را از دست ندهید.

رومن فوروم میدان اصلی رم باستان بوده است و خرابه های ساختمان های دولتی رم باستان در اطراف این میدان واقع شده اند. این میدان مرکز بازرگانی، سیاسی و مذهبی رم باستان بوده است و طاق سپتیموس سوروس، معبد ساترن، طاق تایتوس و خانه وستال ها در این میدان بوده است.

شما نباید تماشای فواره تروی و امفی تئاتر کولوسوم را از دست بدهید هرچند که این مکان ها از جمعیت بالای توریست ها شلوغ است.

گردشگران دلایل متفاوتی برای انداختن سکه در حوض فواره تروی دارند، از یافتن عشق گرفته تا بازگشتن به شهر رم. وقتی سکه خود را در این حوض انداختید و آرزو کردید، نوبت به گشت و گذار در این شاهکار سبک باروک می رسد. مجسمه این فواره، نپتون است که گاری صدف شکلی را می راند که اسب های دریایی آن را می رانند. البته لازم نیست نگران سکه هایی که به آب می اندازید باشید، زیرا پولی که هر روز از این فواره جمع می شود (حدود ۳۵۰۰ دلار) برای حمایت غذایی از فقرای شهر خرج می شود.

رم خانه بسیاری از فروشگاه های مجلل است. حتما یکی از بزرگپترین بازارهای اروپا را بگردید  پروتوکترزا جایی است که شما میتوانید در آن از وسایل آنتیک گرفته تا هنر اصل و حتی جواهرات را پیدا کنید.

رم شهری پویاست که با تاریخ باستانی، فرهنگ غنی و غذاهای هیجان انگیز پر شده  و نترسید از کشف مکانهایی که در اطراف این شهر مثل راز قرار گرفته است .