مکان های توریستی پراگ

مکان های توریستی پراگ

پراگ پایتخت کشور چک است. پراگ به ۱۰ محله متفاوت و زیبا تقسیم بندی شده است، جایی که شما میتوانید از معماری زیبا، غذاها و نوشیدنی های عالی و تاریخ فریبنده آن لذت ببرید.

شما میتوانید بیشتر مکان های پراگ را با پا طی کنید اما بعد از چندین روز پیاده روی ممکن است که تصمیم بگیرید سوار بر قطار یا مترو بشوید، سعی کنید که در فصل بهار یا پاییز به پراگ بروید زیرا که در این فصل ها تعداد توریست های آن کاهش پیدا میکند.

میدان قدیمی شهر پراگ به خاطر رستوران ها و کافه هایش یک مکان شلوغ و پرجنب و جوش به حساب می اید. حتما انواع غذاهای مناسب را در سراسر شهر پیدا خواهید کرد به دنبال علامت رستوران های باشید که اشاده کرده اند در انها غذاهاش سنتی چک مثل گواش پودینگ و گوشت های سنتی آماده سرو است .

شما حتما زندگی شبانه دوست داشتنی در شهر پراگ تجربه خواهید کرد. بارهای جاز و کلاب های مدرن را تجربه کنید .

از نوشیدنی های معروف اینجا بنوشید . اگر شما به مناطق توریستی پراگ بروید آنها واقعا گران خواهند بود . قلعه پراگ که بر تمام شهر تسلط دارد یکی از جاذبه های زیبای شهر است که شما نمیتوانید دیدن آن را از دست بدهید. این قلعه با مجموعه‌ی کلیساها و کاخ‌ها و باغ‌هایی که از دوره‌های مختلف تاریخی بر جای مانده‌اند، عنوان بزرگ‌ترین قلعه‌ی تاریخی را در کتاب گینس به خود اختصاص داده است. اولین سنگ بنای قلعه در قرن نهم میلادی گذاشته شد و از قرن دوازدهم تا هیجدهم، چهار بار ساختمان‌های مجموعه را از پایین تا بالا بازسازی کردند. بازسازی سبک گوتیک در قرن چهاردهم توسط چارلز چهارم انجام شد و احداث کلیسایی به همین سبک را هم خود او شروع کرد، اما ساخت آن شش قرن طول کشید. در سال ١٥٤١ میلادی، بخش‌هایی از قلعه در آتش سوخت و طی حکومت خاندان هابسبورگ، ساختمان‌هایی به سبک رنسانس به این مجموعه اضافه شد. آخرین آسیب‌هایی که به ساختمان‌ها وارد شد، طی جنگ‌های سی‌ساله بود و بعد از آن، هم در زمان ملکه ترزا در نیمه‌ی دوم قرن هیجدهم و در دهه‌ی ١٩٢٠ به دستور رئیس‌جمهور چکسلواکی بازسازی شد. مجموعه‌ی این خرابی‌ها و بازسازی‌ها، این قلعه را تبدیل کرده به چیزی که امروز هست؛ یک مجموعه‌ی جذاب و استثنایی و البته موردعلاقه‌ی توریست‌ها.

پارک بزرگ و دلباز این مجموعه هم به اندازه‌ی ساختمان‌های آن جذاب و تماشایی است و چشم‌انداز زیبایی هم به کناره‌ی شرقی رودخانه دارد.

رودخانه ولدآوا از مرکز پراگ می گذرد و شهر پراگ، پایتخت جمهوری چک، را به دو بخش تقسیم می‌کند. شما می توانید همراه با یک تور قایق به گشت و گذار در طول رودخانه بپردازید و همزمان با خوردن یک نوشیدنی خنک و گوارا، از مناظر فوق العاده در هر دو طرف رودخانه لذت ببرید.

اگر شما نمیخواهید که از توریست ها دور باشید حتما دیوار جان لنو را از نزدیک ببینید. شهر پراگ موقعیت های خرید بسیاری را از بوتیک های کوچک گرفته تا فروشگاه های بزرگ فراهم میکند .

شهر پراگ موقعیت های خرید بسیاری را از بوتیک های کوچک گرفته تا فروشگاه های بزرگ فراهم میکند . برای تجربه شخصی به بازارهای هفتگی محلی بروید و یا به بازارهای فروش محصولات چک سر بزنید.

ساعت نجومی یکی دیگر از جذابیت های دیدنی پراگ است، ساعت نجومی ساعتی است که علاوه بر زمان، اطلاعات نجومی مثل موقعیت دایره‌البروج خورشید، اندازه و موقعیت ماه و … را نیز نشان می‌دهد. ساعت نجومی پراگ بالای برج عمارت شهرداری در شهر قدیم نصب شده و یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های توریستی شهر پراگ است.

قدیمی‌ترین بخش ساعت، ساعت مکانیکی و صفحه‌ی نجومی آن است که در سال ١٤١٠ نصب شده است. حدودا در سال ١٤٩٠ میلادی، صفحه‌ی سال‌نما نیز به آن اضافه شد و بالای آن را با مجسمه‌های سبک گوتیک تزیین کردند.

رأس ساعت دوازده، از درگاه بالای ساعت شمایل ١٢ تن از حواریون بیرون می‌آیند و چهار مجسمه‌ی کنار ساعت هم نماد چهار ویژگی ناپسند هستند. این چهار مجسمه به ترتیب از چپ به راست نماد غرور ، خساست، مرگ و خوش‌گذرانی می باشند. در زیر این چهار تندیس چهار شمایل دیگر مربوط به یک تاریخ‌نگار، یک فرشته، یک ستاره‌شناس، و یک فیلسوف قرار دارد.

صفحه‌ی نجومی ساعت در واقع به یک اسطرلاب مکانیکی می‌ماند. برجی که ساعت روی آن نصب شده، آسانسور دارد و بازدیدکنندگان می‌توانند با آسانسور تا بالای آن بروند.

پل شگفت‌انگیز چارلز یکی از مشهورترین پل‌های قدیمی در اروپا است که با ۵۲۰ متر طول، چیزهای جالبی برای گردشگران دارد. این پل در سال ۱۳۵۷ ساخته شد و مدت‌ها سوژه‌ی بسیاری از خرافات بود، مانند این که سازندگان این پل، اولن سنگ پل را در ۹ ژوئیه، دقیقا راس سعت ۵:۳۱ دقیقه‌ی صبح قرار داده‌اند که مجموعه‌ی دقیقی از اعداد ۱۳۵۷۹۷۵۳۱ را تشکیل می‌دهد و مردم معتقد بودند این امر سبب شده که پل نیروی بیشتری داشته باشد.

مجسمه‌های بسیار زیبای این پل نیز بسیار شهرت دارند.  از مهم‌ترین این مجسمه‌ها می توان به مجسمه‌ی امپراطور مقدس روم چارلز چهارم  و John of Nepomuk، شایسته‌ترین کشیش این کشور اشاره کرد که در سال ۱۶۸۳  ساخته شده است. از جدیدترین خرافات این بنا می‌توان به چسباندن پلاک در پایه‌ی مجسمه‌ها برای برآورده شدن شدن آرزوها اشاره کرد.

همانطور که دیده شده پراگ واقعا ارزش این را دارد که به انجا سفر کنید.

معماری این شهر به تنهایی الهام بخش است دیگر نیازی نست که به غذاها و موزه ها ی آن اشاره کنیم همینکه تصمیم گرفتید به جایی سفر کنید، شما میتوانید برای سفر به پراگ  برنامه ریزی کنید .

پراگ را فراموش نکنید.

برای خرید بلیط و هتل خارجی میتوانید به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

www.bilitoo.com

منابع: زورق، کجارو،بلیطو

Sources: Zoraq.com/ Kojaro.com/ bilitoo.com