Best Canada Destinations For Culture Vultures

۲۰ مکان دیدنی در کانادا

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده‌است. این کشور از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده‌است. کانادا با مساحت ۹٫۹۸ میلیون کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، بلندترین مرز زمینی در جهان است. بخش زیادی از خاک کانادا به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است.حکومت کانادا یک دموکراسی پارلمانی فدرال و یک پادشاهی مشروطه است که در حال حاضر ملکه الیزابت دوم رئیس کشور است. ساختار حکومت کانادا از پادشاه یا ملکهٔ بریتانیای کبیر، دولت فدرال، دو مجلس سنا و عوام، دولت‌های ایالتی و فرماندار کل که به عنوان نمایندهٔ ملکه الیزابت ایفای نقش می‌کند، تشکیل شده‌است. رأی دهندگان کانادا و شهروندان نیز در قاعدهٔ این هرم قرار می‌گیرند. این کشور توسط دولت‌های مستقل از هم اداره می‌شود، که در مجموع زیر پوشش دولت فدرال قرار گرفته‌اند.

 

 

 www.bilitoo.com

     1. Niagara Falls

If there is one destination you’d find in every ‘best places to visit in Canada’ list, it is the Niagara Falls. Built along the spellbinding waterfalls by the same name, this famous city is an ideal place to explore if you’re looking for a magical experience.

آبشار نیاگارا

یکی از مکان های دیدنی در کانادا ابشار نیاگارا است که یکی از مکان های شگفت انگیز در کانادا به شمار می­رود نیاگارا با همه ی آبشارهایی که تا به حال دیده و یا شنیده اید فرق می کند و بدون شک دلایلی وجود دارد که تا این حد در دنیا پر آوازه شده است، برای مثال یکی از رموز نیاگارا که کمتر کسی می داند این است که نیاگارا شامل سه آبشار است و به مجموع این سه آبشار نیاگارا می گویند. مشاهده آبشارهای زرق و برق دار، بازی در کازینو معروف نیاگارا ، گذراندن وقت در ماریلند از جمله کارهاییست که در انجا میتوانید انجام دهید.

www.bilitoo.com

     1. Whistler

Home to one of the largest ski resorts in North America, Whistler is your winter holiday destination! Skiing, snowshoeing, and tobogganing are few of the thrilling sports to indulge in for enjoying in this captivating snow land.

ویستلر

یکی از بزرگترین خانه های اسکی در امریکا شمالی ویستلر می­باشد که میتواند مقصد تعطیلات زمستانی شما باشد. اسکی، اسنوبوردی و اسب دوانی، از ورزش های هیجان انگیز برای لذت بردن در این زمین های برفی هستند.

www.bilitoo.com

     1. Quebec City

Renowned as North America’s oldest walled city, this is amongst those Canada tourist places, which you must visit with your partner if magic, romance, and all things french is what tickles your fancy the most.

شهر کبک

این شهر یکی از قدیمی ترین شهرهای سواحل آمریکای شمالی است که یکی از آن مکانهای توریستی کانادا است که باید با شریک زندگی خود در آن سفر کنید. یک شهر رمانتیک در کانادا که در ان میتوانید در پارک BattleFields ریلکس کنید در کنار Terrasse Dufferin پیاده روی کنید یکی از جاذبه های کشور کانادا که توصیه می کنیم حتما از آن بازدید کنید، شهر قدیمی Quebec است. این شهر در میراث جهانی کانادا ثبت شده است.

www.bilitoo.com

     1. Tofino

If you can’t imagine a holiday without a beach, Tofino is the place for you! It’s a paradise for water lovers, and a haven for people seeking comfort in their cosy hotel rooms after spending a long day out in the town.

توفینو

اگر شما نمی توانید یک تعطیلات بدون ساحل را تصور کنید، Tofino برای شما مناسب است! پس از گذراندن یک روز طولانی در شهر، این بهشت برای دوستداران آب است و برای افرادی که راحت در اتاق های هتل دنج خود می خواهند استراحت کنند. توفینو یکی از بهترین شهرهای آمریکای شمالی در کانادا برای موج سواری است شهر ساحلی زیبایی که با طبیعت وحشی ونکوور پیوند خورده است و چشم اندازهای شگفت انگیز آن باعث شده تا خیل طبیعت دوستان به این منطقه سرازیر شوند. این ساحل در جنوب شهر توفینو قرار گرفته است و ساحل خارق العاده ی آن، واقعا نفس گیر است.

www.bilitoo.com

     1. Churchill

This small town located on Hudson Bay definitely counts as one of the best places to visit in Canada. Known as the polar bear capital of the world, Churchills is the perfect hotspot for travelers who love having a close encounter with wildlife.

چرچیل

این شهر کوچک واقع در خلیج هادسون قطعا به عنوان یکی از بهترین مکان ها برای بازدید در کانادا شمرده می شود. چرچیلز به عنوان پیکدار خرس قطبی جهان شناخته شده است تعداد زیاد خرس های قطبی در این منطقه باعث شده است تا آن را به زندان خرس های قطبی تشبیه کنند و بیشتر خرس هایی در آن نگهداری می شود که بی هوا به محیط های شهری قدم گذاشته اند، این خرس ها نگهداری می شوند و بعد از مدتی دوباره به حیات وحش برگردانده می شوند.نقاط عالی برای مسافران که عاشق داشتن یک برخورد نزدیک با حیات وحش هستند.

www.bilitoo.com

      1. Old Montreal

Old-world charm, spectacular buildings, and horse-drawn carriages are pretty much what describes the fascinating aura of this oldest area in Montreal. For travelers in pursuit of a peaceful & unique experience, this is the perfect place to be!

مونترال قدیمی

مونترال شامل دو بخش قدیمی و جدید است که در بخش قدیمی آن میتوان شاهد بناهای تاریخی و حتی مراکزی برای خرید بود و روزی تکرار نشدنی را در آن ساخت. این بخش از مونترال دارای کالسکه هایی است که بر روی سنگ فرش های خیابان میروند و اسب ها آن را به میدان های زیبای رو باز هدایت میکنند. لازم به ذکر است که شهر مونترال مدرن است اما بخش قدیمی آن بیشتر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است که به اسکله میرسد. برخی از مکان‌ها بیشتر دیده‌ شده در مونترال قدیمی عبارتند از خیابان بونسکور (Rue Bonscours)، بازار بونسکور در سالن ساختمان قدیمی شهر، داخل بسیار زیبای کلیسای نوتردام، مکان ژاک کارتیه که میدانی در مونترال قدیمی، کبک کاناداست و آخرین مکان پربازدید سالن شهر ساخته شده در ۱۸۷۰ می‌باشد.

www.bilitoo.com

     1. Banff National Park

Chances are, you have already heard of Banff a lot of times. And why not, it is amongst the top Canada destinations every traveler must visit. Turquoise colored lakes, spectacular glaciers, snow capped peaks, and mesmerizing landscapes, everything beautiful can be witnessed here at once.

پارک ملی بنف

احتمالا، شما قبلا بارها از Banff شنیده اید. این پارک یکی از مهمترین مقاصد کانادا است که هر مسافر باید بازدید کند. دریاچه های رنگارنگ فیروزه ای، یخچال های دیدنی و جذاب، قله های برفی و مناظر مسحور، هر چیز زیبایی را می توان در اینجا مشاهده کرد.

www.bilitoo.com

      1. Stanley Park

If the red-orange colored trees shown in movies have always tickled your fancy, Stanley Park is one place you have to visit in Canada. The red cedar and Douglas fir trees around with a gorgeous view of the city would not only leave you spellbound, but also make you fall for nature again.

پارک استنلی

پارک استنلی واقع در شهر ونکوور، با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی متعددی که دارد می‌تواند ساعت‌ها شما را به گردش و استراحت مشغول کند. این پارک یکی از مقاصد دیدنی کشور کانادا به شمار می‌رود.

شاید باور آن سخت باشد، اما پارک استنلی ونکوور از سنترال پارک نیویورک نیز بزرگ‌تر است. در این بهشت روح‌بخش با ۴۰۰ هکتار مساحت، حتی شاید احساس نیاز به یک راهنما بکنید. قبل از سر زدن به پارک بد نیست یک نقشه از سایت رسمی شهر یا بخش اطلاعات، واقع در ورودی خیابان «جورجیا» (Georgia) در غرب پارک تهیه کنید. پیاده روی بین سرامیک های قیمتی و قالیچه، لذت بردن از دوچرخه سواری ، سوار شدن در قطار مینیاتوری از جمله کارهای جذابیست که میتوانید در انجا انجام دهید.

www.bilitoo.com

     1. Okanagan Valley

Known for its wineries and fruit orchards, the Okanagan is a beautiful place to visit in Canada. A walk into the regions here makes you feel like you have stepped right into heaven. So, try and savour the beauty around not just with your eyes, but also with your camera.

دره Okanagan

دریاچه ی خالدار یا همان دریاچه ی اسپاتد در کویر اوکاناگان Okanagan در بریتیش کلمبیا قرار دارد. برای رفتن به این کویر ماسه ای و بایر به سادگی میتوان با اتومبیل از بخش جنوب دره ی اوکاناگان در طول زمان کمی به آنجا رفت.

از چشم اندازهای زیبای این منطقه دریاچه ی اسپاتد است که آب داخل آن غنی از مواد معدنی و چرب و روغنی است. مواد معدنی داخل آب شامل منیزیم, نمک و سایر مواد معدنی است که در حوضچه های آن به وفور یافت میشود. این دریاچه در منطقه سرخ پوستان قرار دارد و هرساله گردشگران زیادی را به خود جلب میکند. اگر برای رسیدن به دریاچه مسیر بزرگراهی که به شهر اوسویوس (Osoyoos) میرسد را انتخاب کردید میتوانید از مشاهده ی بهترین مناظر نهایت لذت را ببرید.

www.bilitoo.com

     1. Gros Morne National Park

This national park is one of the Canada points of interest you must definitely visit and explore. Geologically diverse and beautiful, it is a part of Long Range Mountains, which makes it even more attractive for a nature admirer like you!

پارک ملی Gros Morne

این پارک ملی یکی از نقاط مورد علاقه کشور کانادا است که باید قطعا از آن بازدید و کاوش کنید. بخشی از جغرافیای متنوع و زیبای آن کوههای بلند است، که باعث می شود ان را برای یک متفکر طبیعت مثل شما نیز جذاب تر کنید!

www.bilitoo.com

     1. Yoho National Park

Of all the Canada tourist places, Yoho National Park located in the heart of the Canadian Rocky Mountains is a place every nature lover must visit. Its gorgeously massive Wapta and Takakkaw Falls make it ideal for your Canada holiday pictures.

Of all the Canada tourist places, Yoho National Park located in the heart of the Canadian Rocky Mountains is a place every nature lover must visit. Its gorgeously massive Wapta and Takakkaw Falls make it ideal for your Canada holiday pictures.

پارک ملی یوهو

از همه مکانهای توریستی کانادا، پارک ملی Yoho واقع در قلب کوه های سنگی کانادا ، یک مکان است که هر عاشق طبیعت باید بازدید کند. پارک ملی یوهو، سومین پارک ملی کاناداست که در بریتیش کلمبیا قرار دارد. شما با دیدن این پارک ملی شگفت انگیز در صخره های کانادا ، حیرت خواهید کرد. Yoho یا کری به معنی شگفتی و تعجب است. این پارک در دامنه غربی کوه های راکی قرار دارد. صخره های سنگی و آبشارهای زیبا گردشگران را از سراسر جهان را در تور کانادا جذب می کنند.

www.bilitoo.com
 
 

     1. CN Tower, Toronto

Touching and beautifying the Toronto skyline, this great tower is home to a lot of experiences. Be it dining at the 360 Restaurant, indulging in edge walking on the glass outside, or just admiring the views of the city from the top, this iconic landmark is the most apt place to visit.

برج ملی سی ان کانادا

در کنار دریاچه اونتاریو در بزرگ‌ترین شهر کانادا ، می‌توان برج CN را دید که جزء مشهورترین چشم‌اندازهای کانادا است. برج در زمره بزرگ‌ترین سازه‌های جهان با ۵۵۳ متر ارتفاع است. رستوران گردشی ۳۶۰ درجه‌ای آن با چشم‌اندازی شگرف به شهر و دریاچه، ناهاری فراموش‌نشدنی را برای شما به ارمغان می‌آورد. با کف‌پوش تمام شیشه‌ای و پنجره‌های تمام‌قد منظره‌ای بی‌نظیر از شهر و فراتر از آن را بر روی چشمان شما می‌گشاید. حتی کسانی که از برج بالا نرفتند، نمی‌توانند از خیره شدن به سازه با آن رنگ‌های روشن به‌ کار رفته در آن چشم بپوشند. در شب، برج با رنگ‌های مختلفی همچون الماسی می‌درخشد.یکی از شگفتی های کانادا برج ملی ان می باشد. برج CN کانادا خصوصی بوده و توسط یک شرکت خصوصی اداره می شود. این برج طی زمان بهره برداری خود توانسته توجهـــــات خاص توریست ها وصنــایع ارتباطی را جلب کند. در ســــازه رأس این برج فضا های مختلف تفریحی و تجاری جانمایی شده. همچنین کلوپ ها،سالن های ورزشی ،گالری های متعدد وبا توجه به ارتفاع این برج که مشرفیت کامل بر مناظراطراف ایجاد می کند تلسکوپ و دوربین هایی جهت مشاهده چشم اندازهای اطراف در قسمتی از ســـازه قرار داده شده است.همچنین به جهت جابجایی افراد از آسانسورهایی با جداره های شیشه ای استفاده شده تا کاربران از این سفر کوتاه لذت ببرند.طبق آماری که تهیه شده این برج هر ساله ۵/۱ میلیون نفر بازدید کننده داشته که این آمــــار در مقوله جلب توریســــــــت قابل توجه است.

www.bilitoo.com

 

     1. ۱۳. Lake Louise

There is no doubt that this lake is one of the most beautiful places in Canada. Apart from admiring the turquoise lakes, the Victoria Glacier, and spectacular mountains in the backdrop, you can also indulge in kayaking or fishing in the summer, and snowshoeing & skiing in the winters.

دریاچه لوییس

شکی نیست که این دریاچه یکی از زیباترین مکانهای کانادا است. به غیر از تحسین دریاچه های فیروزه، Glacier ویکتوریا و کوه های دیدنی و جذاب در فضا، می توانید در قایقرانی یا ماهیگیری در تابستان و اسنوز و اسکی در زمستان لذت ببرید. دریاچه زیبا و دیدنی لوییس از جمله مقاصدی است که در تمام فصول سال می توان به آنجا رفت. این دریاچه کانادایی از جمله دریاچه های زیبا و دیدنی است که بخاطر اینکه نام خود را از یک شاهزاده گرفته است برخی آن را یک دریاچه سلطنتی می دانند. آبهای این دریاچه بسیار سرد است چرا که آب دریاچه از رودخانه های یخی ویکتوری تغذیه می شود بنابراین شنا کردن در این آب شجاعت خاصی می خواهد.

www.bilitoo.com

     1. ۱۴٫ Bay Of Fundy

Popular for offering the famous ‘walk on the ocean’ experience, this tourist attraction is Canada’s most natural wonder. You can witness the highest tides in the world here, and also various species of whales at the same time.

خلیج فاندی

در خلیج فاندی در شرق کانادا بین نیوبرانزویک نوین و نوا اسکوشیا می‌توانید شاهد زیباترین جزر و مدها در جهان باشید. ارتفاع آب در هنگام جزر و مد در حدود ۱۹ متر خواهد بود! برخی دیگر از جاذبه‌های گردشگری در خلیج فاندی صخره‌ها و سنگ‌هایی خارق‌العاده در Hopewell Cape، پارک ملی فاندی، باغ راه دنباله (Fundy Trail Parkway) و جزیره گرند منان را می‌توان نام برد.

www.bilitoo.com

 

     1. ۱۵. The Yukon

Sometimes a gorgeous sight is all you need to make your holiday magical. The dance of the northern lights in the sky easily visible from Whitehorse or Dempster Highway makes Yukon one of the best places to travel in Canada, especially during winter. So, do make sure you put this on your list.

گاهی اوقات دیدنی زرق و برق دار همه چیزی است که شما به آن نیاز دارید که تعطیلات خود را جادویی کنید. رقص نور شمالی در آسمان به آسانی قابل مشاهده از بزرگراه وایتهورس یا دمپستر یوکون یکی از بهترین مکان های سفر به کانادا است، به خصوص در زمستان. بنابراین، مطمئن شوید که این را در لیست خود قرار داده اید.


www.bilitoo.com

 

     1. ۱۶. Garibaldi Lake

The turquoise waters and the snowy mountains make this place a postcard-perfect beauty. While you can indulge in hiking and a lot of activities here, leaving your camera alone is something you wouldn’t want to do even for a second.

دریاچه گاریبالدی

دریاچه گاریبالدی در پارکی به همان نام واقع شده است ، اطراف این دریاچه را قله های سفید و برفی کوهها و جنگل های سرسبز احاطه کرده است. دریاچه گاریبالدی ۹۰ دقیقه از ونکور فاصله دارد.هرچند رسیدن به آن کار ساده ای نیست چرا که پس از نود دقیقه رانندگی باید حدود پنج یا شش ساعت نیز پیاده روی کنید و از تپه ها بالا بروید تا به این منظره زیبا و خارق العاده برسید. اکثر افرادی که به این منطقه می آیند چادر می زنند تا یک روز خود را در طبیعت بگذرانند.

www.bilitoo.com

 

     1. ۱۷. Pyramid Lake

If you’re looking for the best places to visit in Canada, this lake should definitely be on your list. Apart from experiences like windsurfing, canoeing, and ice skating, the picturesque beauty of this place make it a famous tourist spot and a paradise for photographers.

دریاچه پیرامید

اگر شما به دنبال بهترین مکان برای دیدار در کانادا هستید، این دریاچه قطعا باید بر روی لیست شما باشد. صرفنظر از تجربیاتی نظیر بادبادک، قایقرانی و اسکیت روی یخ، زیبایی منظره این مکان، آن را به یک جاذبه گردشگری معروف و بهشت برای عکاسان تبدیل کرده است.

www.bilitoo.com

 

۱۸ شفق شمالی (شفق قطبی)

شما نیز احتمالا عکس‌هایی تماشایی از شفق شمالی دیده‌اید، ولی آیا تا به حال از نزدیک چنین پدیده‌ی فوق‌العاده‌ای را نظاره کرده‌اید؟ چندین مکان در کشور کانادا وجود دارد که شما می‌توانید این نمایش نور را که از طریق تابش آفتاب در تعامل با میدان مغناطیسی زمین شکل می‌گیرد در آنجا مشاهده کنید. پیشنهاد می‌کنیم به سمت شمال روانه شوید، برای اینکه دید بهتری از افق برای عکاسی داشته باشید، از منبع نور دور شوید. آسمان را در شبی صاف نظاره کنید. پارک‌های استانی در آلبرتا، ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا (B.C.) مقاصد اصلی برای این کار هستند. یلونایف (Yellowknife) در خطه‌ی شمال غربی به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای مشاهده‌ی این نورها است.


www.bilitoo.com

 

۱۹    تابستان قطبی 

شمال کانادا در تابستان‌ها نیز یخ زده باقی می‌ماند، اما معمولا افرادی برای تماشا و بازدید به این منطقه سفر می‌کنند. ماه‌های می و ژوئن بهترین زمان برای سفری قطبی به نوناووت (Nunavut) است، چرا که در این فصل این منطقه مملو از پرندگان، وال‌ها و دیگر موجودات است. برای مشاهده‌ی انواع وال‌ها به آب بزنید یا این که در ساحل بمانید تا خرس‌های قطبی، گرازماهی‌ها و فک‌ها را ببینید. قطب شمال همچنین مقصدی عالی برای قایق‌سواری و کایاک‌سواری و همچنین یکی از بهترین مکان‌ها در کانادا برای پارو زدن در اطراف کوه‌های عظیم یخی است.

www.bilitoo.com

منابع : کجارو، ویکی پدیا

Soursec: kojaro, Wikipedia, www.bilitoo.com