آژانس مسافرت هوایی و جهانگردی رایکا گشت بلیط هواپیما | بلیط قطارهای بین المللی

کد اخبار

سفر با قطار برای گردش اروپا روشی جذاب، عاشقانه و الهام‌بخش است. شبکه راه‌آهن به شدت توسعه یافته و خدمات قطار بسیار قابل اعتماد است. سیستم حمل‌ونقل قطار در اروپا کامل نیست، اما بسیاری از مردم آن را بهترین راه برای سفر می‌دانند.

مزایای سفر با قطار در اروپا

وجود ایستگاه در مرکز شهر:

شما لازم نیست زمان و پول سفر خود را برای ورود به  شهر خرج  کنید زیرا برخلاف فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های قطار در اروپا، درست در وسط شهر واقع شده‌اند. سفر از فرودگاه به شهر معمولاً بین ۲۰ تا ۶۰ دقیقه  طول خواهد کشید و هزینه ۱۰ تا  ۴۰ دلاری را خواهد داشت.

بدون بررسی و صف‌های طولانی:

 روند کنترل بلیت طولانی مدت برای سفر با قطار وجود ندارد و  نیازی به کنترل امنیتی نیست. شما می‌توانید به سادگی تا چند دقیقه قبل از حرکت  قطار در ایستگاه حضور یابید و  بلیت بخرید (اغلب از یک دستگاه بلیت  فروشی با دستورالعمل انگلیسی).

هیچ محدودیتی وجود ندارد چمدان / شهریه:

برای وزن چمدان هیچ محدودیتی وجود ندارد و یا هزینه‌های اضافی چند چمدان اضافی گرفته نمی‌شود. فقط مطمئن شوید که شما قادر خواهید بود چمدان خود را در  قطار قرار دهید.

شبکه  وسیع راه‌آهن و چند قطار:

شبکه راه‌آهن در اروپا بسیار وسیع است بطوریکه سفر به کوچک‌ترین شهرهای با قطار ممکن است. مسیرهای محبوب معمولاً هر یک ساعت، یک قطار دارند که این گزینه‌های زمان سفر را افزایش می‌دهد.

خواب در قطار و گسترش زمان سفر شما:

اگر شما با در نظر گرفتن قطار شبانه در سفر راه دور هستید. این قطارها، واگن‌های دارای جای خواب با تختخواب دارند (معمولاً  اتاق با ۶ تختخواب یا اتاق با ۲ تختخواب). یک واگن دارای جای خواب در حدود ۲۵$ تا ۵۵$ اضافی (در حدود یک شب در خوابگاه) هزینه خواهد داشت.  اگر شما نمی خواهید پول اضافی برای یک تختخواب سفری بدهید، قطار شبانه صندلی نرمال نیز دارد.

سیستم آنی:

قطار انجام رزرو نیاز ندارد، به سادگی در ایستگاه قبل از حرکت قطار حضور یابید و سوار شوید.

مناظر زیبا:

اروپا روستاهای شگفت‌انگیز بسیاری دارد، بنابراین سفر با قطار یک راه عالی برای دیدن برخی از مناظر فوق العاده است.

ساکت و آرام:

قطار محل مناسب برای نشستن و استراحت است.  در سکوت خیره شدن از پنجره به بیرون بسیار آرامش‌بخش خواهد بود وقتی از حومه اروپا رد می‌شوید. زمان خوبی برای کتاب خواندن، نوشتن مقاله و یا برنامه‌ریزی سفر آینده خواهد بود.

آسایش:

صندلی قطار معمولاً کمی بزرگ‌تر از صندلی  هواپیما است (به ویژه هنگام مقایسه با  بسیاری از خطوط هوایی ارزان). شما همچنین آزادید هر زمان که دوست  دارید در قطار حرکت کنید. بسیاری از قطارها نیز صندلی هایی که هر یک روبرو دیگری هستند و به یک میز بین صندلی قرار دارد را دارند. این مناسب برای گروه و یا اگر نیاز به فضای میز دارید می‌باشد.

قابل اعتماد در برنامه‌ریزی دقیق:

قطار اروپا در اجرا برنامه زمانی بیش از ۹۰٪، اما پرواز تنها در حدود ۶۵٪ موفق هستند. به دلیل اینکه تا حدودی آب‌وهوا (برف، باران، مه و غیره) هیچ تأثیری بر سرویس قطار ندارد.

ایستگاه‌های زیبای قطار:

از لحاظ تاریخی ایستگاه قطار قطب مرکزی برای تجارت و حمل‌ونقل بود. بسیاری از شهرهای اروپا با ساخت ایستگاه‌های قطار پر زرق و برق، ثروت و وضعیت خود را نشان می دادند.

معایب سفر با قطار در اروپا

هزینه:

سفر با قطار را می تواند گران باشد. اگر چه اغلب برای افراد زیر ۲۶ سال تخفیف وجود دارد و یا اگر شما بلیت خود را از قبل خریداری کرده باشید.

کند برای سفر راه دور:

اگر شما در سفر با مسافت های طولانی هستید، ممکن است پرواز مقرون به صرفه تر باشد. به عنوان مثال، گرفتن قطار از پاریس مستقیماً به بوداپست در حدود ۱۸ ساعت با قطار طول می کشد، پس به نظر عاقلانه است که با پرواز به خصوص اگر شما زمان کمی دارید به مقصد برسید.

سر در گمی:

برنامه قطار می‌تواند به خصوص برای مبتدیان یک کمی گیج کننده باشد، اما یادگیری آن آسان است. همچنین، بسیاری از شهرهای بزرگ و چند شهرها کوچک، بیش از یک ایستگاه قطار دارند (پاریس دارای شش ایستگاه است!). این غیر معمول نیست که در یک ایستگاه می‌رسند و از یکی دیگر از خارج می‌شدند، بنابراین مطمئن شوید که شما  بلیت خود را با دقت خوانده‌اید.

اعتصاب راه‌آهن:

اعتصاب یک سرگرمی ملی در اروپا است. این اتفاق چند بار در سال (بیشتر اگر مردم خوشحال نباشند) می‌افتد و  معمولاً از چند روز قبل در مورد آن‌ها اطلاع پیداکرده‌اید.