آژانس مسافرت هوایی و جهانگردی رایکا گشت بلیط هواپیما | بلیط داخل اروپا

کد اخبار

 پروازهای داخلی اروپا:

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی رایکاگشت صادرکننده بلیت‌های دوسر خارجی، بلیت پروازهای بین کشوری خارجی، پروازهای داخلی اروپا می باشد پروازهای داخلی بین اروپا تخصص ماست. همچنین تهیه بلیت قطارهای داخلی اروپا را نیز برای شما انجام می‌دهیم. قوانین نرخ‌ها برای ایرلاین ها خیلی پیچیده است، قیمت بلیط ها بسته به خواست خدمات پروازی و ساعت پروازی  مسافرها تغییر می‌کند، اغلب براساس ساعت اما نرخ ثابت و بسته به نرخی که مسافر می‌پردازد. قوانین نرخ‌ها به‌صورت سنتی از طریق ایرلاین ها اعمال می‌شود. برای گرفتن نرخ‌های ارزان هیچ قانون سخت و با سرعتی وجود ندارد. با این وجود نرخ می‌تواند از خیلی ارزان ۱ یا ۲ یورو در تخفیفات ویژه تا ۷۰۰ یورو در پروازهای خاص مثل لندن – جنوا در زمان تعطیلات زمستانی اروپا (رفت و برگشت).

با دنبال کردن موارد زیر شانس شما در به دست آوردن پروازهای مناسب برای سفر افزایش پیدا می‌کند:

پرواز کردن در اواسط هفته

پروازهای اوایل صبح و اواخر شب

پرواز در فصل‌های خلوت (مثل بهار یا پاییز)

استفاده از تخفیفات( معمولاً ۳ تا ۵ هفته قبل از پرواز ظاهر می‌شود البته هیچ گارانتی در به دست آوردن نرخ ویژه ندارد)

پرواز خود را کمتر از دو هفته به پرواز رزرو نکنید هرچه تا زمان پرواز، زمان بیشتری باقی مانده باشد انتخاب مناسب تری خواهید داشت.

بلیط به‌صورت رفت و برگشت رزرو کنید. البته این را در نظر داشته باشید که بیشتر ایرلاین ها شارژ اضافه در زمان تغییر تاریخ می‌گیرند.

برای مسافرین ایرانی که در قالب تور سفر میکنندبهترین زمان رزرو پرواز بین ساعت ۱۰-۱۴ است

بلیط های مرتبط:

برای بیشتر ایرلاین ها سنتی رزرو بلیط به‌صورت مبدأ A و مقصد C با توقف در مکان B امکان پذیر است ولی برای ایرلاین های ارزان قیمت این امکان وجود ندارد و باید به‌صورت نقطه به نقطه رزرو شود؛ یعنی باید به‌صورت رزرو مبدأ A به مقصدB  به مقصد C رزرو شود.

این کار می‌تواند کمک کمی در پس‌انداز پولی برای مسافر بکند ولی یک سری مضرات دارد:

هیچ گارانتی برای سفر خود را به‌صورت کامل انجام دهید وجود ندارد.

 اگر پرواز اول شما تأخیر داشته باشد شما پرواز دوم را نیز از دست می‌دهید که این تنها مسئولیت شماست.

وظیفه ایرلاین رساندن شما به مقصد است حتی با تأخیر وظیفه در قبال به‌موقع رساندن شما برای دوم ندارد و این مشکل شماست که به پرواز دوم خود نرسیدید. بیمه‌های مسافرتی بعضی وقت‌ها این اتفاقات را به عهده می‌گیرند و هزینه پرواز دوم شما را پرداخت می‌کنند این در صورتی است که شما زمان مناسب بین ۲ پرواز را رعایت کرده باشید.(حده اقل ۳ ساعت)

 تمامی بارها باید تحویل گرفته شود و دوباره به کانتر پرواز دوم تحویل داده شود.

بااین‌حال بعضی از ایرلاین های اروپایی حاضر هستند که برای به دست آوردن بازار مسافر حمل‌ونقل بار مسافرها رادر پروازهای متصل به عهده بگیرند. البته این پروازها اشاره می‌شود به پروازهای متصل از یک ایرلاین.

برنامه‌ریزی برای پروازهای ارزان قیمت اروپایی می‌تواند خیلی پیچیده باشد و نیاز به اطلاعات زیادی دارد. تنها بعضی از ایرلاین های ارزان قیمت به‌صورت همکار با بقیه ایرلاین ها پروازهای متصل را ارائه می‌دهد که نمونه از این ایرلاین می‌توان به ایر برلین اشاره کرد که به‌صورت قسمتی از ایرلاین جهانی کار می‌کند.

قوانین:

ایرلاین های ارزان قیمت  معمولاً در مورد نرخ‌ها و قوانین خیلی سخت‌گیر تر از ایرلاین های معمولی هستند. مثلاً شما باید پول اضافه برای بار خود بپردازید مثلاً ۱۵ الی ۲۰ یورو  برای پرواز یک طرفه “رایان ایر” یا ۸ یورو برای “ژرمن وینگز” در صورتیکه ایرلاین های سنتی معمولاً اجازه می‌دهند یک مقدار بار با خودت حمل کنی (۲۳ کیلو) .

 ایرلاین “ویز ایر” ۶ یورو برای هریک کیلو مسافر شارژ می‌کند. یا بعضی ایر لاین ها اجازه می‌دهند کمتر از ۲۰کیلو  بار داشته باشی. حتی مقدار کمی اضافه بار کمک می‌کند تا قیمت بلیط ۲ برابر شود. حتماً قوانین پرواز را با دقت بخوانید و چمدان‌های خود را وزن کنید قبل از سفرتان شما همچنین باید کیف‌دستی خود را وزن و اندازه‌گیری کنید قبل از سفرتان بعضی از ایرلاین های ارزان قیمت جعبه اندازه‌گیری برای کیف‌دستی دارند(۷کیلو).

هیچ سرگرمی در پرواز ارائه نمی‌شود با اینکه هیچ وسیله‌های الکتریکی در زمان فرود یا بلند شدن مجاز نمی‌باشد شما می‌توانید laptop پخش‌کننده موسیقی کتاب یا مجله خود را همراه داشته باشید.

بیشتر ایرلاین ها تلاش دارند پایین ترین قیمت های خود را ارائه دهند. در نتیجه آن‌ها معمولاً از فرودگاه‌های کوچک‌تر و دورتر استفاده می‌کنند؛ مثلاً در پاریس فرودگاه Beauvais حدود۹۰ کیلومتر  از شهر دور است، اما نرخ بلیط یک طرفه حدود ۱۴ یورو است و حدود ۱ ساعت طول می‌کشد تا به فرودگاه برسید و تاکسی حدود ۱۳۰ تا ۱۵۰ یورو می‌باشد. یا مثلاً فرودگاه فرانک فورت عملاً نزدیک هلند است تا شهر فرانکفورت.